Про кафедру ВЕТЕСК

Кафедра "Відновлювальна енергетика та транспортні електричні системи і комплекси" була створена 1-го березня 2010 року.

Кафедра готує бакалаврів, спеціалістів та магістрів за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" (спеціалізація "Електричні системи і комплекси транспортних засобів").

На кафедрі ведеться підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру та докторантуру в рамках наукової школи заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Національної академії педагогічних наук України, доктора технічних наук, професора Мокіна Бориса Івановича.

Науковці кафедри мають значних досвід у дослідженні електротранспортних та вітроенергетичнихі систем. Основною перевагою наукових досліджень транспортних електричних систем є комплексний підхід: моделювання, оптимізація, діагностування (в тому числі тепловізійне). Сучасні вітроенергетичні установки, які створюються та патентуються винахідниками кафедри, отримали схвальні відгуки провідних фахівців України у галузі вітроенергетики та давно стали «візитною карткою» навчального корпусу №4 ВНТУ, в якому розташований Факультет електроенергетики та електромеханіки.

Висококваліфіковані викладачі нашої кафедри навчають студентів проектувати, моделювати та оптимізувати як найпростіші системи керування електроприводами, так і елементи складніших систем керування транспортними електричними системами і комплексами, такими як система керування електроприводом трамвая, тролейбуса, електровоза тощо.

Кафедра має потужну матеріальну базу з лабораторіями, оснащеними сучасною елементною базою в поєднанні з комп’ютерною технікою, лекційні зали та аудиторії, приміщення для творчих робіт. Таке поєднання з теоретичними знаннями забезпечує студентам вдосконалення своїх фахових навичок та залучення до наукової діяльності. Лабораторії кафедри ВЕТЕСК весь час оновлюються в темпі науково-технічного прогресу. Завдяки тривалій співпраці із закордонними партнерами, на кафедрі працюють (спільно з кафедрою ЕМСАПТ) лабораторія на базі обладнання фірми «SIEMENS» для побудови систем електроприводів та систем автоматизації технологічних процесів і лабораторія на базі обладнання фірми «SCHNEIDER ELECTRIC». Також створено лабораторію тягового електропривода на базі Комунального підприємства "Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління".

Joomla template by ByJoomla.com